Avukat Erdem Akçay

Yaş Hesaplanması

Kasım 3, 2014

Evlenme ile ilgili yaş hesabı konusunda çokça soru gelmesi nedeniyle, örnekle konuyu detaylandıracağız. Kaç yaşındayım? Yasalara göre kişi, belli bir yaşı doldurmuş kişi olarak belirtilir. Örneğin, Türk Medeni Kanunu madde 124/1 der ki; Erkek veya kadın onyedi yaşını doldurmadıkça evlenemez. Görüldüğü üzere yasa, 17 yaşında ya da 18 yaşında dememekte, doldurulan yaşı kullanmaktadır. Kişinin doldurduğu…