Avukat Erdem Akçay

Soru: Eşim internette beni aldatıyor. Boşanma davası nasıl neticelenir?

Yazar: Avukat Erdem Akçay - Tarih: Temmuz 23, 2013

Sayın Ali Rıza’nın sorusu:

Eşimi internette erkeklerle cinsel yazılar yazarken yakaladım ve de kaydettim. Bana boşanma davası açtı. Sonucu ne olur? Kız çocuklar kime verilir?

Cevap:

Dosyanın tümünü görmeden yorum yapmak mümkün değil Sayın Ali Rıza. Belirttiğiniz yazışmaları davada kullanabilirsiniz ancak şüphesiz ki bunların değerlendirilmesi, mahkeme makamına aittir. Çocukların velayetlerinin kime verileceği  konusunda ise yine yapılan yargılama neticesinde, tüm unsurlar değerlendirilerek karar verilecektir. Tek başına bahsettiğiniz konu, velayetlerin size verilmesi için yeterli sebep olarak görülmeyebilir. Tüm dosyayı incelemeden bu tarz davalarda yorum yapmak mümkün ve doğru değildir.

Kategori: Boşanma, Soru Cevap

2 Yorum

  • Hakki diyor ki:

    2 yıllık evliyim. Karımı bir başkasıyla konuşurken yakaladım. Elimde delillerim var. 10 aylık kızım var. Hiç anne sütü emmedi. 9 buçuk aydır annem bakıyor mamayla Karşı tarafın geliri yok. Benim maaşım var. Kızımın velayeti kime verilir?

    • Av.Erdem Akçay diyor ki:

      Velayetin kime verileceğine, dosya değerlendirildikten sonra mahkeme karar verecektir. Haysiyetsiz hayat sürme, çocuk sağlığını tehlikeye atma, vb durumlar hariç velayet genellikle anneye verilir. Tam bir değerlendirme için, bir avukattan hukuki yardım almalısınız.

Yorum Yapabilirsiniz