Soru: GSM Hattım Benden Habersiz Taşınmış

Yazılma Tarihi:
Güncellenme Tarihi: 2015-03-30

Mustafa Bey’in sorusu:

Merhaba benim bir hattım haberim olmaksızın devamlı olarak bayi yada bayiler tarafından başka oparatörlere taşınıyor. Ve bu taşıma sırasında hattım birine veriliyor ve hattım kullanılıyor. Bununla ilgili hakkımda şikayet oluşmuş durumda ve önce jandarmaya sonra mahkemeye gittim ifade verdim. Bunları yapanın ve bu ağıza alınmayacak küfürleri edenin ben olmadığını söyledim. Ama sanırım mahkeme hala devam ediyor. Beşinci ayda yine bir duruşma görünüyor. Bununla birlikte hattımı da takip ettiğimde taşıma işlemleri hala devam etmektedir. Sizden ricam ben bununla ilgili nasıl hareket ederim? Bilgi verebilirmisiniz. Dava açsam nasıl olur acaba?

Yasa ve yönetmelik gereği GSM numarasının bulunduğu operatörden başka bir operatöre taşınması için hat sahibinin talebi bulunmalıdır. Çeşitli yollarla gerçekleştirilebilecek bu talep bulunmadan numara taşıma mevzuata aykırıdır. Numaranızın bulunduğu GSM operatörüne başvurabilir, olumsuz yanıt alırsanız BTK’ya itirazda bulunabilirsiniz. Mevzuata aykırı davranışa sebep olanlar hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Hakkınızda açılan davayı ise takip etmeniz gereklidir. Kendiniz takip edebileceğiniz gibi bir avukatı da müdafi olarak atayabilirsiniz.

Kategori: Soru Cevap

İstanbul Barosu levhasına kayıtlı olarak Avcılar, İstanbul'da hukuki faaliyetlerine devam eden Av. Erdem Akçay tarafından oluşturulmuş içeriğin izinsiz kopyalanması yasaktır. Alıntı yapılırken kaynak gösterilmesi gereklidir. Yazar hakkında bilgi için Hakkımızda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.