Hukuk Haberleri

Dolandırıcılara Dikkat Edin

Yapılan tüm haberlere rağmen malesef iyiniyetli vatandaşların sürekli olarak dolandırıcıların tuzaklarına düştüğünü, haberlerden ve karşılaştığımız olaylardan öğreniyoruz. Dolandırıcılar farklı yöntemler kullanmaktalar: Dolandırıcılar kendilerini polis, jandarma, savcı, vb olarak tanıtıp, çeşitli bahanelerle kişilerden para talep etmekte. Bu türdeki olaylarda gözlenen, dolandıcıların kendilerinden çok emin olarak konuşmaları ve kişileri korkutmaları. Dolandırıcılar gerçeğe aykırı internet siteleri kurarak, ucuza…

Uyarıcı Levha Olmadan Radarla Hız Kontrolü İle Trafikte Ceza Kesilemez

Alaşehir ilçesinde meydana gelen traik kontrolü nedeniyle açılan davaya ilişkin olarak Adalet Bakanlığı’nın olağanüstü itiraz yollarından birisi olan kanun yararına bozma yolu ile yaptığı başvuruyu inceleyen Yargıtay kararını verdi. Yargıtay 12. Ceza Dairesi, uyarıcı levha olmadan trafikte radarla hız kontrolü yapılamayacağına hükmetti. Bakanlık başvurusunda, verilen idari para cezasının kaldırılmasına ilişkin mahkeme kararının kaldırılmasını talep etmişti….

6545 Sayılı, Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete’de Yayımlandı

Türk Ceza Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklikler getiren 6545 sayılı kanun Resmi Gazete’de yayımlandı. Kanunun Resmi Gazete yayınlanmış halini buradan indirebilirsiniz.