Soru: Nafaka Ücretinin Ödendiği Nasıl İspat Olunur?

Yazılma Tarihi:
Güncellenme Tarihi: 2014-11-03

Çiğdem Hanım’ın sorusu:

Merhaba benim eşimin benden önceki evliliğinden bir oğlu var. Velayeti annesinde annesi de eşimden gizli Yalova’da ev alıp ikametgahını oraya aldırmış, çocuk şimdi orada okuyor. Kadınla aralarında herhangi bir husumet bulunmadığı için senelerce nafakasını hem kendisine hem de annesine elden hiçbir evrak alma gereği duymadan elden ödemiş. Kadın şimdi eşime icra davası açmış 16000 tl lik 4 senedir hiç nafaka ödemiyor diye ben eşiyle konuştum telefonda para verdiğini kabul ediyor ses kaydı mevcut bu kaydı kullanırsak suç işlemiş olur muyuz? Bir de bu icra davasıyla ilgili yapılacak bir durum var mıdır? Saygılarımla.

Karşı tarafın rızası olmadan alınan ses kayıtları, belirttiğiniz türdeki uyuşmazlıklarda delil olarak değerlendirilmeyeceği gibi, ses kaydının bu şekilde alınması ve kullanılması yasalarımıza göre suçtur.

Nafaka ödemelerini zamanında ve tam olarak yaptığınızı ispatlamanız gerekecektir. Aksi takdirde, bahse konu ödemeyi tekrar yapmanız gerekir.

Bir avukattan hukuki destek almanız faydanızadır.

İstanbul Barosu levhasına kayıtlı olarak Avcılar, İstanbul'da hukuki faaliyetlerine devam eden Av. Erdem Akçay tarafından oluşturulmuş içeriğin izinsiz kopyalanması yasaktır. Alıntı yapılırken kaynak gösterilmesi gereklidir. Yazar hakkında bilgi için Hakkımızda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.