Avukat Erdem Akçay

Soru: Boşanma Davası Devam Ederken Aldatılma

Yazar: Avukat Erdem Akçay - Tarih: Ekim 18, 2016

Sevim Hanım’ın sorusu:

2015 yılında, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtığım boşanma davamız devam ediyor. Eşimin beni 2016 yılında aldattığını öğrendim. Var olan davamda bunun etkisi ne olacaktır?

Yanıt:

Açtığınız boşanma davasında dayanabileceğiniz olaylar, boşanma davasının tarihi ile sınırlıdır. Bu tarihten sonra yaşanan olayları, boşanma davanızda kullanmanız mümkün olmamaktadır. Ancak, davanız halen sonuçlanmadığı için tarafların birbirlerine karşı sadakat yükümlülüğü devam etmektedir. Dolayısıyla aldatılmanız, sizin için yeni bir boşanma sebebi ortaya çıkarmıştır. Her ne kadar var olan davada aldatma eylemini boşanma nedeni olarak kullanamasanız da, yeni bir dava açmanız mümkün.

3 Yorum

 • Mustafa y* diyor ki:

  Kadın boşanma davası açmıştır çekişmeli boşanma davası bu boşanma davası 5yıl sürmüştür en son yarğıya gittiyargıdan 1yıl sonra geldi ve boşandı şuan ama bayan yargıdan dava gelmeden2 ay önce resmi değil ama evlenmiş ve bir buçuk aylık gebe bunun suçu nedir birde dava açılırmı açılsa neyle sonuçlanır şimdiden teşekürler

  • Avukat Erdem Akçay diyor ki:

   Evlilik devam ederken ya da daha sonra eşten başka birinden gebe kalmak suç değildir. Ancak evlilik devam ederken zina yapmış olmak, diğer eş için hem boşanma nedenidir hem de tazminat talep hakkı doğurur. Evlilik sonlandığına göre geriye sadece tazminat talep etme hakkı kalmış. Dava açılarak tazminat talep edilebilir.

 • yusuf k*** diyor ki:

  Düzenleme: Bir avukatla yüz yüze görüşerek hukuki destek alınız.

Yorum Yapabilirsiniz