Küçükçekmece Adliyesi Adresi, Telefon Numarası ve Harita Konumu

Küçükçekmece Adliyesi ana ve ek bina olmak üzere iki ayrı yerdedir. Hangi binada hangi mahkemelerin, bulunduğuna yazı içerisinde yer verilmiştir. Mağduriyet yaşamamak için yapılacak işe göre hangi Adliye binasına gidileceğini belirlemek önemlidir.

Küçükçekmece Adliyesi Adresi, Telefon Numarası ve Harita Konumu

Küçükçekmece Adliyesi’nin ana bina ve ek binadan oluşması nedeniyle vatandaşlar yanlış binaya gitmekte ve hatta duruşmaları kaçırabilmektedirler. Bu nedenle hukuki işin hangi adliye binasında gerçekleşeceğini önceden belirleyerek, duruşmadan önce bu binanın haritadaki konumunu, nerede olduğunu öğrenmek ve trafiği de düşünerek saatinde binada olmak önem taşımaktadır.

Küçükçekmece Adliyesi Ana Bina

Sefaköy semtinde yer alan Küçükçekmece Adliyesi ana bina, Tevfikbey Mahallesi sınırları içerisindedir. Ana binada bulunan mahkemeler:

  • Ceza mahkemelerinin tamamı (Asliye Ceza, Sulh Ceza, İcra Ceza)
  • Cumhuriyet Savcılıkları (Şikayet dilekçesi verilen müracaat savcılığı da bu binadadır)
  • İcra mahkemeleri ve icra daireleri (İcra hukuk ve icra ceza mahkemeleri ile icra dairelerinin tamamı bu binadadır. Konunuz icra ise bu binaya gitmeniz gereklidir.)

Eğer bir ceza davası, Cumhuriyet Savcılığı işlemi ya da icra işi(mahkeme ya da daire) varsa Küçükçekmece Adliyesi ana binaya gidilmelidir.

Küçükçekmece Adliyesi Ana Bina İletişim Bilgileri ve Harita Konumu:

Telefon numarası: 0 212 624 89 61

Adres: Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 Sefaköy Küçükçekmece/İstanbul

Ulaşım: Küçükçekmece Adliyesi ana binasına araçla gelenler, E-5 Sefaköy girişinden kuzeye doğru ilerlemelidir. Adliyenin misafir otoparkı bulunmamakla birlikte adliye karşısında özel otoparklar yer almaktadır. Toplu taşıma ile ise, Sefaköy metrobüs durağından minibüse binerek adliyeye ortalama 10-15 dakikada ulaşmak mümkündür.

Haritadaki Yeri: Eğer telefonunuzda harita uygulaması kullanıyorsanız Google ve Yandex harita konumları için bağlantılara tıklayınız.

Harita Görseli:

Küçükçekmece Adliyesi Ek Bina

Küçükçekmece Adliyesi ek binası, Beşyol Mahallesi sınırları içerisindedir. Ek binada,

  • Aile Mahkemeleri,
  • Sulh Hukuk Mahkemeleri,
  • Asliye Hukuk Mahkemeleri

bulunmaktadır. Örneğin duruşmaya bakacak olan mahkeme “4. Asliye Hukuk Mahkemesi” ise bu ek binaya, “4. Asliye Ceza Mahkemesi” ise yukarıda bilgileri verilmiş olan ana binaya gitmek gereklidir.

Küçükçekmece Adliyesi Ek Bina İletişim Bilgileri ve Haritadaki Konumu

Telefon numarası: 0 212 599 24 33

Adres: Beşyol Mah. Eski Londra Asfaltı No:133 Küçükçekmece/İstanbul

Ulaşım: Küçükçekmece Adliyesi ek binasına araçla gelenler, Beşyol’a geldiklerinde güneye doğru ilerlemelidir. Ana caddelerden ya da sokaklardan adliyeye ulaşmak mümkündür. Adliyenin ek binası, Aydın Üniversite kampüsüne yakın olup, Biruni Üniversite Hastanesinin yanındadır. Adliyenin misafir otoparkı bulunmamakla birlikte adliye ek binası yanında ve karşısında özel otoparklar yer almaktadır. Toplu taşıma ile ise, Beşyol metrobüs durağında indikten sonra adliye binasına 5-7 dakika yürümek gereklidir.

Haritadaki Yeri: Eğer telefonunuzda harita uygulaması kullanıyorsanız Google ve Yandex harita konumları için bağlantılara tıklayınız.

Harita Görseli:

Soru - Cevap:

Küçükçekmece Adliyesi Nerede?

Küçükçekmece Adliyesi ana binası Sefaköy'de, ek binası ise Beşyol Mahallesindedir.

Küçükçekmece Adliyesi Ana Binasında Hangi İşlere Bakılmaktadır?

Küçükçekmece Adliyesi ana binasında, icra işleri(mahkeme ve daireler), ceza mahkemeleri ve Cumhuriyet Savcılıkları bulunmaktadır.

Küçükçekmece Adliyesi Ek Binasında Hangi İşlere Bakılmaktadır?

Küçükçekmece Adliyesi ek binasında, aile mahkemeleri, sulh hukuk mahkemeleri ve asliye hukuk mahkemeleri bulunmaktadır.

Kategori: Bilgi
Yazar: Avukat Erdem Akçay

Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz

Lütfen Dikkat: Form aracılığı ile "Küçükçekmece Adliyesi Adresi, Telefon Numarası ve Harita Konumu" hakkındaki değerlendirmelerinizi, eklemelerinizi, önerilerinizi ya da yorumlarınızı iletebilirsiniz. Sorularınız için iletişim sayfasını kullanınız.